JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

E rëndë! Pediatri abuzon seksualisht me fëmijën e vet
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 19/10/2021 14:10

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pediatri i Spitalit Universitar të Rio-s në Patra të Greqisë, po ndiqet penalisht për abuzim seksual ndaj fëmijës së vet. Lajmi në fjalë është bërë me dije nga mediat greke, ndërsa raportohet se ka qenë ish-gruaja e tij ajo që e ka denoncuar.

Ndër të tjera, raportohet se rasti është "zvarritur" midis drejtësisë dhe spitalit për më shumë se dy vjet, pasi edhe pse është vërtetuar akti i tij i rëndë që prej majit të vitit 2019, puna në spital nuk iu ndalua.

Burimi: www.protothema.gr| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA