JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Kanye West ndryshon zyrtarisht emrin, njihuni me emrin që do të ketë tani e tutje
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 19/10/2021 13:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Reperi i njohur Kanye West, tani nuk do të quhet më Kanye West, por Ye. West i dërgoi kërkesën një gjykatësi që ligjërisht të ndryshojë emrin e tij para festës së tretë të albumit “Donda”.

Ai paraqiti një kërkesë për të ndryshuar emrin e tij nga Kanye Omari West, në “Ye”. 44-vjeçari deklaroi në dosje se dëshiron të bëjë këtë ndryshim për “arsye personale”. Përveç faktit që është një version i shkurtuar i Kanye, emri i ri gjithashtu ka rëndësi fetare për yllin.

Burimi: www.bbc.com| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA