JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

“Enver Hoxha na jep forcë dhe fuqi”/ Qytetarja: Për një patate të q**** nënën
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 19/10/2021 0:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Më datë 16 tetor, nostalgjikët e komunzmit përkujtuan ditëlindjen e diktatorit Enver Hoxha. Ata u shprehën se Enver Hoxha ishte figura më e madhe e këtij vendi dhe ende vazhdojnë ta respektojnë si më parë, ndonëse ai ka ndërruar jetë prej më shumë se 30 vitesh. Në një intervistë për Klan, veteranët u shprehën me një larmi komentesh.

"Inshallah i marrtë me vete këta që janë nga viti ‘90 të majtë dhe të djathtë"; "Ai na jep forcë dhe fuqi"; "Pse vdiq, në dorë të kujt na la. Më beter se këta s’ka rob në tokë ore"; "Enver Hoxha s’ka patur asnjë të keqe, bëri shtet, e mori 1 milion dhe e dorëzoi 4 milion"; "Njeri pa punë nuk linte. Njerëzit rronin njëlloj"; "Për një patate ta q**** nënën, të rraste brenda"- ishin disa nga komentet më pikant të qytetarëve.