JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Shifra të frikshme! “Squid Game” u realizua vetëm për 21 milion dollarë, sot vlen 900 MLN $
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 18/10/2021 8:39

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Netflix vlerëson se seriali më i ndjekur këto kohë, "Squid Game", vlen sot 900 milionë dollarë për kompaninë, sipas shifrave të shikuara nga Bloomberg, duke nënvizuar fitimin e madh që një serial i tillë mund të gjenerojë në epokën e transmetimit.

lidhet me Netflix Estimates 'Squid Game' Do të Vlerë Gati 900 milionë dollarë

Në krahasim me vlerën e saj neto, shfaqja kushtoi vetëm 21.4 milion dollarë amerikanë (A28.8 milion dollarë) për tu prodhuar. Netflix me qendër në Kaliforni vlerësoi se 89 përqind e njerëzve që filluan shfaqjen shikuan më shumë se një episod, tha agjencia e lajmeve, dhe 66 përqind përfunduan shikimin e serialit në 23 ditët e para.

lidhet me Netflix Estimates 'Squid Game' Do të Vlerë Gati 900 milionë dollarë

Netflix nuk pranoi të komentojë mbi raportin.