JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Pamje të reja/ Momenti kur tifozi shqiptar tenton të hyjë në stadium pas golit të Polonisë
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 13/10/2021 19:59

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e djeshme, Kombëtarja Shqiptare pësoi një humbje të papritur përballë Polonisë. Goli erdhi në pjesën e dytë dhe pas këtij situata u tensionua. Një festim i futbollistit polak pranë tifozave shqiptarë, bëri që ndaj tij dhe shokëve të skuadrës të hidheshin qindra shishe uji.

Mirëpo një situatë e cila nuk është kapur shumë nga mediat është ajo e një tifozi që tentoi të hynte në fushë me forcë. Ai është hedhur nga stolat e stadiumit, por është kapur menjëherë nga tre punonjësit e sigurisë.