JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Pamjet/ Aksioni policor në veri të Kosovës, përleshja e serbëve me policinë e Kosovës në trojet shqiptare
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 13/10/2021 14:07

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pamje të reja nga situata e tensionuar në Veri të Kosovës janë publikuar në mediat shqiptare dhe ato serbe. Disa të lënduar janë raportuar si nga radhët e ushtrisë së Kosovës dhe asaj serbe në tokat shqiptare. E gjithë përleshja erdhi pas një aksioni policor të kontrollit anti-kontrabandë në disa komuna të shteti kosovar. Reagime të forta kanë ardhur edhe nga zyrtarët e të dy shteteve në lidhje me situatën e agravuar që duket se do të shpërthejë nga momenti në moment dhe kërkon indicie të plasë.