JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Përfundon vizita e Kancelares në Tiranë, Rama nuk i ndahet Merkelit deri te avioni
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 14/09/2021 19:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kancelarja Angela Merkel ka përmbyllur vizitën e saj në Tiranë. Pak minuta më parë ajo u përcoll nga kryeministri Edi Rama dhe ambasadori Gjerman në Shqipëri, Peter Zingraf. Teksa zbriti nga makina e cila e shoqëroi deri në Rinas, Merkel shkëmbeu dhe një bisedë të shkurtër me kryeministrin Rama.

Pjesë nga biseda:

Rama: Gjithçka mirë?

Merkel: Po, mirë.

Rama: Mirupafshim.

Merkel: Mirupafshim dhe shihemi në Lubjanë.

Rama: Sigurisht.

Kujtojmë se kjo është vizita e fundit zyrtare e kancelarës në Shqipëri. Gjatë ditës së sotme ajo zhvilloi një takim me kryeministrin Rama dhe më pas doli në një deklaratë për shtyp për mediat.