JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Berisha i “kthen nderin” Bashës: Jam i gatshëm ta takoj kur të dojë
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 13/09/2021 22:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gjatë një interviste televizive ish-kryeministri Berisha u shpreh për një takim të me Lulzim Bashën duke thënë se që pas të enjtes së shkuar nuk kanë pasur asnjë komunikim me njëri-tjetrin. Berisha tha gjithashtu se nëse Basha do ta takojë bashkë me aktivistët, ai është i hapur, sepse qëllimi i tij është që të mos përçahet PD.

Berisha tha:

Që kur u dha ky vendim po operoj me elementë të paktë, unë nuk kërkoj asgjë më përvecse mospërçarjen e PD. E ftoj të vijë më aktivistët, jam i hapur. Si të dojë, unë po bëj gjithvvka që të shpëtoj PD. Kam pasur fatin të takoj liderë amerikanë dhe vetëm u kam thënë çfarë ka ndodhur, nuk kam kërkuar asnjë ndihmë.