JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Skena të frikshme dhune! Burri rreh policen në rrugë se i kërkoi të zbatonte rregullat anti-covid
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13/09/2021 17:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ky është momenti kur një burrë australian rreh brutalisht një police në Sidnej ndërsa ajo po zbatonte rregullat e rrepta të bllokimit të qytetit. Incidenti ndodhi në periferi të Bankstown rreth mesditës të së hënës pasi oficerët e panë burrin duke qëndruar në rrugë dhe i kërkuan të largohej. Video e mëposhtme tregon një oficere që goditet në mënyrë të përsëritur ndërsa kolegu i saj thërret për ndihmë pasi është goditur në gjoks duke pësuar "prerje dhe mavijosje". Policia tha se një 43-vjeçar u arrestua më vonë nën dyshimin për sulm dhe thyerje të bllokimit, para se të sulmonte një oficer të tretë në stacion. Të tre policët shkuan në spital për trajtim.

Sydney tani po hyn në javën e tij të 12 -të sipas rregullave të bllokimit, të cilat i ndalojnë njerëzit të largohen nga shtëpia pa një "justifikim të arsyeshëm" dhe do të thotë se ata nuk mund të lëvizin në vende publike për të luftuar një shpërthim të variantit Delta. Masat e ashpra u krijuan për të eleminuar të gjitha rastet si pjesë e një strategjie të ashtuquajtur "zero Covid", por udhëheqësit e shtetit janë detyruar të braktisin atë qasje pasi infeksionet u vërtetuan të gjitha, por të pamundura për t'u çrrënjosur. Aktualisht, rreth 46 për qind e të rriturve në New South Wales janë plotësisht të vaksinuar.

Burimi:dailymail Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA