Skerdi Drenova “hits” again, 350 million for work clothes to the contestant with the highest figure

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 26.08.2021, 22:02

Skerdi again! The OST administrator gives again another dubious tender. This time it's all about work clothes. Contracting authority-Transmission System Operator OST, has organized the tender with reference number REF-97965-06-11-2021 and with object "Working clothes". Its limit fund is 33,576,000 new lek without VAT or about 400 million old lek with VAT. According to the tender documentation, it can be seen that Skerdi has ordered, in addition to work clothes, 19 pieces of serious jackets together with 57 pieces of serious shirts. It is not known who will use these jackets and serious office shirts, maybe Skerdi himself? Maybe he used the tender and in addition to working clothes for the employees, he also added jackets and shirts for himself, so as not to spend money from his pockets.

Anyway, the surprise starts with the fact that only 3 competitors took part in the competition, but can you find out who was declared the winner? Skerdi has given the "first place trophy" to the firm that has offered the highest value of all. Yes Yes! And besides, there is a difference of almost 50 million old ALL with VAT between the firm that Skerdi declared the winner and the one that offered the smallest value!

For the chronicle, the winner was announced Osman Sulo, with a value of 29,548,200 new lek without VAT or about 355 million old lek with VAT. This figure is on the other hand quite close to the tender limit fund, almost as much as 88% of it. Let's see if SPAK will take any action, at least for Skerdi to be able to use any of the 19 jackets and 57 serious shirts in court.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit