JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

E gjithë bota me sytë nga “Wembley”! Publikohen formacionet e ndeshjes Itali-Angli
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 11/07/2021 20:19

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Në orën 21.00 do të nisë finalja e madhe e Kampionatit Europian ndërmjet Anglisë dhe Italisë, në stadiumin “Wembley”. Sfida po pritet me interes të madh nga e gjithë bota, pasi ndeshen dy nga kombëtaret më të mëdha në botë. Anglia do të kërkojë të bëjë histori para 60 mijë tifozëve të saj, çka e kanë cilësuar të gjithë si favorite dhe prej pranisë së publikut.

Italianët, si gjithmonë të ftohtë nuk është se ndikohen nga situatat në stadium, pasi vetë trajneri Roberto Mancini është shprehur se përqendrimi në fushë do të jetë maksimal. Sa i përket përballjeve mes të dyja kombëtareve, në 27 sfida, “axurrët” dominojnë me 11 takime, ndërsa 8 takime janë fituar nga “3 Luanët”.

Formacionet zyrtare: