JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

U arrestuan me forcë gjatë natës/ Kush janë disa nga kontrollorët që mbahen në polici?
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 08/04/2021 8:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Policia ka arrestuar një numër të madh kontrollorësh të cilët pezulluan punën ditën e djeshme për shkak të uljes së pagave dhe stresit të shkaktuar në punë. Bëhet me dije se ata janë arrestuar me forcë gjatë natës. Ndërkohë, mësohet se janë identifikuar disa nga kontrollorët e arrestuar, të cilët vijojnë të jenë në komisariat.

Mes personave të shoqëruar janë: Rei Katroshi, Armando Fezga, Flora Ndreca, Mohnir Mezini, Sokol Kosta dhe Elton Shabani. Dyshohet se disa prej kontrollorëve mund të jenë lënë të lirë.

Kujtojmë se pezullimi i punës nga kontrollorët e trafikut ajror në Rinas është bërë që ditën e djeshme. Ata kanë kërkesa të qarta dhe të panegociueshme:

Rikthim i kolegëve në punë;

Shfuqizim i vendimeve të bordit;

Rikthimi i pagës së plotë sipas kontratës kolektive;

Transparencë financiare e plotë për vitin 2020;

Një anëtar sindikate të jetë anëtar bordi.

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?
  • KË DO VOTONI MË 25 PRILL?