JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Frika nga mpiksja e gjakut/ Pezullohet sërish AstraZeneca në Spanjë
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 07/04/2021 16:11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Rajoni i Castile dhe Leon në Spanjë njoftoi sot pezullimin e vaksinimit kundër Covid-19 me AstraZeneca. Autoritetet shëndetësore të rajonit theksuan se do të presin informacionin nga EMA në lidhje me sigurinë e vaksinës.

Kujtojmë se në mes të marsit, Spanja pezulloi vaksinën AstraZeneca, së bashku me shumë vende të tjera për shkak të efekteve anësore si për shembull mpiksja e gjakut, për të rifilluar përdorimin e saj disa ditë më vonë, pas dritës jeshile nga EMA, e cila tha se përdorimi i saj është i sigurt.

Burimi: www.protothema.gr| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?
  • KË DO VOTONI MË 25 PRILL?