JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Rama: Nuk japim paketë mbështetëse për bizneset që preken nga orari policor!
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23/02/2021 12:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gjatë ditës së sotme kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me gazetarët dhe ministren e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj. Ky takim kishte në fokus ekonominë dhe kur u pyet nga gazetarët në lidhje me bizneset e prekura nga ora policore dhe pandemia. Rama përjashtoi kategorikisht mundësinë e një pakete mbështetetëse financiare për bizneset që preken nga orari i ri policor që është vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, për të parandaluar përhapjen e pandemisë. Në lidhje me këtë pyetje Rama u përgjigj shkurt dhe prerë “jo”.

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?