JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Filipçe: Deri më tani 1,155 punonjës shëndetësorë kanë marrë vaksinën kundër Covid-19
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23/02/2021 9:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Deri më tani, 1,155 punonjës shëndetësorë kanë marrë vaksinën kundër Covid-19, njoftoi Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në profilin e tij në Facebook.

“Vaksinat janë të sigurta dhe të zhvilluara në platforma të sigurta. Përmes uebfaqes “Vakcinacija.mk” janë realizuar 63,075 aplikacione nga qytetarët që shprehin interes për vaksinim. Deri në fund të kësaj jave, ne po presim sasitë e mbetura të vaksinave nga Serbia, si dhe 200,000 vaksinat kineze”, tha Filipçe.

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?