JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Studentja 23-vjeçare rrihet për vdekje nga ish-i dashuri, policia injoroi thirrjen për ndihmë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22/02/2021 20:23

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një grua e re dyshihet se u torturua dhe u vra nga ish i dashuri i saj. Vera Pekhteleva, 23, vdiq pasi dyshohet se ishte mbytur për vdekje me një kabëll hekuri gjatë një sulmi brutal tre orë e gjysmë nga ish-i dashuri Vladislav Kanyus në banesën e tij në Kemerovo, Siberi, Rusi. Është pohuar se ajo po mblidhte sendet e saj nga shtëpia e 24-vjeçariy pasi i dha fund marrëdhënies së tyre para se ai ta "torturonte", duke përfshirë goditjen e kokës së saj në një mur. Policia tha se ajo pësoi 56 plagë, duke përfshirë lëndime në kokë, prerje dhe fraktura.

Fqinjët e shqetësuar thirrën oficerët shtatë herë pasi dëgjuan lutjet e saj për ndihmë, por ata u injoruan me arsyetimin se incidenti ishte një mosmarrëveshje shtëpiake. Banorët thanë se e kishin dëgjuar Verën duke u përpjekur disa herë të largohej, por ajo u ndalua në mënyrë të përsëritur. Nëna e Verës, Oksana Pekhteleva tani po kërkon drejtësi ndaj dy oficerëve të policisë, majorit Mikhail Balashov dhe kapitenit Dmitry Tarit. Ajo pretendoi se shteti rus ishte "duke mbrojtur interesat e vrasësit dhe policisë".

Burimi:dailystaruk. Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?