JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Tjetër sulm! Raketat sulmojnë Ambasadën Amerikane në Bagdad
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22/02/2021 19:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ushtria e Irakut thotë se të paktën dy raketa kanë goditur Zonën e Gjelbër të fortifikuar të Bagdadit por pa shkaktuar asnjë viktimë. Zyrtarët e sigurisë thanë se Ambasada Amerikane ishte shënjestra të hënën. Dy zyrtarë të sigurisë irakiane thanë se tre raketa goditën Zonën e Gjelbër, njëra binte në perimetrat e kompleksit të gjerë të Ambasadës Amerikane. Ata folën në kushte anonimiteti në përputhje me rregulloret. Një deklaratë nga ushtria tha se nuk kishte viktima dhe se një hetim po vazhdonte. Ky është sulmi është i treti në një javë që shënjestron institucionet diplomatike, ushtarake ose tregtare perëndimore në Irak pas disa muajsh qetësi.

Burimi:weekcom. Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?