JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

E rëndë! Bullizohej nga shokët, 23-vjeçari i jep fund jetës duke u hedhur me makinë në det
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 22/02/2021 15:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 23-vjeçar i ka dhënë fund jetës për shkak se bullizohej nga shokët. Ngjarja është regjistruar në zonën e Agios Konstantinos në kelefania, ku i riu Kyriakos Evangelatos vendosi të merrte aktin ekstrem. Familjarët e tij e kanë denoncuar rastin dhe janë shprehur se ai është bullizuar dhe ngacmuar psikologjikisht në kohën kur ishte ushtar në Patra.

I ati i tij u shpreh:

Djali im i dha fund jetës. Unë e dërgova për t’i shërbyer atdheut sepse mendova se ishte gjëja e duhur që duhej bërë. Por, kudo që ai shkoi, iu nënshtrua një dhune të pabesueshme psikologjike nga ushtarët dhe oficerët. Të gjithë do ta paguajnë, sepse nuk dua që fëmijët e tjerë të vuajnë dhe familjarët të vajtojnë, sepse asnjë prind nuk e meriton këtë gjë.

Burimi: Irafina.gr| Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?