JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

U vaksinua pa radhë, shkarkohet sekretari i Spitalit të Ohrit
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 22/02/2021 15:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Drejtori i Spitalit të Ohrit sot pritet të shkarkojë dhe të suspendojë sekretarin e spitalit, i cili në kundërshtim me Planin Nacional për imunizim kundër Covid-19, është vaksinuar pa radhë në spitalin modular në Shkup, njofton Ministria e Shëndetësie, transmeton Alsat.

“Ministria e Shëndetësisë dënon çdo keqpërdorim dhe shkelje të grupeve prioritete që janë përfshirë në tre fazat e para të imunizimit me kovid”, thonë nga MSh.

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?