JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Partizani me 10 lojtarë gjen golin e parë në derbin kryeqytetas
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 21/01/2021 19:54

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e sotme në orën 18:00 startoi derbi i Tiranës. Partizani dhe Tirana luajnë përballë njëra tjetrës ndeshje kjo vlefshme për javën e 15-të të fazës së dytë të Superiores. Ky do të jetë derbi numër 160 në të gjitha kompeticionet. Partizani ka arritur të gjejë golin e parë në këtë ndeshje në minutën e 83’ nga Eraldo Çinari. Ndërsa ekipi i tin vijon lojën me 10 lojtarë, pasi Bardhi ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë për faull ndaj portierit Bekaj.