JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

U eliminuan nga një skuadër e kategorisë së tretë, Zidane merr përgjegjësinë: Nuk është turp!
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 21/01/2021 13:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mbrëmjen e kaluar Real Madrid u eliminua nga Kupa e Mbretit nga një skuadër e kategorisë së tretë dhe bëhet fjalë për Alcoyano. Por sipas teknikut Zinedine Zidane i cili është i vetëdijshëm dhe i prekur nga kjo humbje e madhe tha se nuk e sheh këtë rezultat si një turp.

Po luanim kundër një skuadre të Segunda B dhe duhet të kishim fituar, por ky nuk është një turp. Këto gjëra ndodhin, dhe ju duhet të merrni përgjegjësinë. Ju duhet të vazhdoni të punoni. Ishte një ditë e dhimbshme sepse nuk na pëlqen të humbasim, por nuk do të çmendemi.

Por edhe pse humbi me rezultatin 2-1, trajneri francez nuk e sheh këtë humbje si një dështim. Pasi disa herë tentuan të shënojnë golin e dytë, por janë gjëra që ndodhin. Trajneri francez gjithashtu la derën hapur për një dalje të mundshme nga klubi. Sipaas tij kur humbet gjithmonë ka gjëra për të cilat flitet. por me vetëdije të plotë ai i mori përgjegjësitë e kësaj ndeshje dhe atyre që do të vijnë në vijim. Ndeshja tjetër e Real Madridit është të Shtunën kundër Alavés.