JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Zyrtare/ Ronaldo hyn në histori si golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 20/01/2021 23:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Juventus ka mposhtur 2-0 Napolin duke fituar kështu Superkupën e 9-të të Italisë. Pas një pjese të parë të qetë dhe pa gola, ishte Ronaldo ai që zhbllokoi rezultatin në minutën e 64, duke arritur në kuotën e 760 golave dhe duke u shpallur golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave. Ai la pas Josef Bican me 759 realizime dhe Pelen me 757. Këto janë gola të regjistruar nga FIFA.