JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Fitorja e Vllaznisë ndaj Bylisit/ Tifozët shkodranë në ‘ekstazë’ të plotë, këngë dhe valle mes qytetit
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 20/01/2021 23:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Vllaznia ia doli të triumfonte 1-0 ndaj Bylisit në Ballsh. Shkodranët shënuan në minutat e fundit me Hoxhaj dhe morën kështu tre pikëshin e plotë. Ndërkohë, siç edhe njihen tashmë për shpirtin e tyre festiv, tifozët e u mblodhën në Shkodër për të pritur ekipin e tyre të zemrës, ndërsa filluan të këndonin, të merrnin valle dhe të brohorisnin me të madhe. Kujtojmë se Vllaznia renditet në vendin e parë me +9 pikë diferencë nga ndjekësi. Më 24 janar ata do të përballen me Kastriotin.