JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

A do largohet Messi nga Barcelona? Koeman jep përgjigjen e prerë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 20/01/2021 21:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ronald Koeman ka dalë në konferencë për shtyp duke sqaruar para gazetarëve situatën që po ndodh aktualisht te Barcelona. Padyshim tema më e nxehtë është Lionel Messi. Ylli argjentinas, verën e kaluar ka kërkuar të largohet nga klubi, por një gjë të tillë nuk e ka lejuar presidenti i klubit, Josep Maria Bartomeu.

Pas humbjes ndaj Athletic Bilbao në Super Kupën e Spanjës, spekulimet për një largim të mundshëm të yllit argjentinas nga klubi janë shtuar edhe më shumë. Trajneri holandez ka biseduar rreth kësaj çështje pasi u pyet nga një gazetar mbi situatën e Messi dhe interesimin e PSG-së ndaj tij.

Koeman tha:

Nëse më pyesni mua, a jam i interesuar për Nemyar ose Mbappe, do të thoja po pa hezitim. Mirëpo, sa i përket Messit, ju nuk mund ta dini se çfarë mund të ndodhë në të ardhmen."