JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

UEFA publikon formacionin e vitit, nuk mungojnë Messi dhe Ronaldo
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 20/01/2021 14:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

UEFA ka publikuar sot formacionin më të mirë të vitit 2020 të zgjedhur nga fansat. Në këtë formacion janë plot katër yje të Bayern Munichut, skuadër që ia doli të fitonte tripletën gjatë vitit që shkoi. Natyrisht, nuk mund të mungonin edhe yjet si Messi dhe Cristiano Ronaldo. Ky është formacioni i vitit i UEFA-s zgjedhur nga tifozët:

Neuer; Kimmich, Ramos, Van Dijk, Davies; Alcantara, De Bruyne; Ronaldo, Messi, Neymar; Lewandowski.