JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Kush shpallet kampion dimri nëse Milani dhe Interi e mbyllin me pikë të barabarta?
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 20/01/2021 13:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një rezultat pozitiv në sfidën e fundjavës ndaj Atalantës do ta shpallte Milanin kampionë dimri. Milani kryeson me 43 pikë kampionatin, e ndjekur nga Interi i vendit të dytë me 40 pikë. Këtë fundjavë, Milani pret në shtëpi Atalantën, ndërsa ekipi zikaltër luan në transfertë ndaj Udineses.

Në këtë moment të sezonit, titulli i “kampionit dimëror” vendoset nga golavarazhi total pasi përballjet direkte dhe golavarazhi në ndeshje direkte hyjnë në fuqi vetëm pasi të jetë luajtur ndeshja e fazës së dytë ndaj nëse Milani humb të shtunën dhe Interi fiton, do të jenë zikaltrit fitues të “titullit të dimrit”. Barazimi ose fitorja e kuqezinjve i shpall ata autamoatikisht kampionë dimri.