JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Mourinho “kërcënon” Gareth Bale: Do rrish këtu, apo do shkosh te Reali dhe mos luash fare?
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 19/01/2021 14:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Jose Mourinhos po i sos durimi me Gareth Bale, Sulmuesi i huazuar nga Reali i Madridit nuk impenjohet maksimalisht në vtërvitjet e Tottenhami dhe vijon të mbetet vazhdimisht në stol që prej rikthimit të tij nga dëmtimi. Mungesa e minutave të uellsianit në skuadrën e “Spërsave”, ka bërë të aludohet se anglezët nuk do ta aktivizojnë klauzolën e huazimit të tij për një tjetër sezon. Mediat angleze shkruajnë se Mourinho se i ka dhënë një ultimatum sulmuesit të pakënaqur

Mou i është drejtuar:

Do të qëndrosh këtu? Apo do të shkosh te Reali dhe të mos luash fare?”

Në lidhje me mungesën e aktivizimit të paktë të lojtarit këtë sezon (161 minuta), Mou ka thënë se ajo ka ardhur për shkak të dëmtimeve të tij dhe se klubi nuk ka marrë ende një vendim për të ardhmen e tij. Gareth Bale është një futbollist rebel që asnjëherë nuk i pëlqen të japë maksimumin në stërvtje.