JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Mickoski në Budapest, takohet me Orbanin
Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 18/01/2021 15:29

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Micksoki dhe nënkryetari i kësaj partie Aleksandar Nikollovski qëndrojnë sot në Budapest të Hungarisë ku realizoi takim me kryeministrin e Hungarisë Viktor Orban, si dhe kishte një drekë punë me ministrin e jashtëm Peter Sijatro. Gjatë takimit Mickoski ka folur për bllokimin integrimit evropian dhe në këtë drejtim ka kërkuar mbështetje nga Hungaria.

/ts