JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

E rëndë në Prizren! Vritet me thikë një 15-vjeçar
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 18/01/2021 14:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Prizren, ku një i ri ka humbur jetën pas një sherri ndërmjet 5 personave. Përleshja ka qenë e fortë dhe janë përdorur edhe mjete të mprehta dhe prerëse. Sipas “Express”, viktima L.B. është 15-vjeç, ndërkaq edhe i dyshuari është i po të njëjtës moshë. I dyshuari dhe dëshmitarët e tjerë në vendngjarje janë shoqëruar në komisariat dhe po po merren në pyetje. Policia bën me dije se rasti ka ndodhur në orën 10:10 në rrugën “Ylber Fanaj” në Prizren. “Pas një përleshjeje ndërmjet pesë personave të mitur, njëri nga të miturit i dyshuar ka goditur viktimën L.B. me mjet të mprehtë, përkatësisht thikë, duke i shkaktuar lëndime serioze, për pasojë viktima ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e Policisë. Viktima është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për t’i bërë autopsinë.