JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Dalin pamjet/ 42-vjeçari u dogj brenda banesës, banori i fshatit: Zjarrfikësja ra në kanal para se të fikte zjarrin!
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 18/01/2021 11:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë u shënua mëngjesin e sotëm në fshatin Vërdovë të Pogradecit. Një 42-vjeçar, i cili jetonte vetëm, gjeti vdekjen pasi banesa e tij u shkrumbua nga flakët. Së fudnmi detaje tronditëse kanë mbërritur në redaksinë e JOQ ALBANIA. Një banor i fshatit ka dërguar pamje të zjarrëfikses, që është aksidentuar para se të shkoj në vendngjarje. Sipas tij problem është bërë rruga e keqe dhe e papastruar nga dëbora. Kështu zjarrfikësja ka shkuar me vonesë në vendin e ngjarjes. Qytetari ka dërguar edhe foto nga moment kur zjarrfikësja është aksidentuar.

Qytetari shkruan:

Mirmengjes joq jam nje banor afer shpise djegur ne Pogradec dhe desha t'u tregoja se dhe njeher qe niset zjarrefikesja ja kun gel se rruget jane te papastruara. Eshte nisur zjarrfikesja, por nga ngricat ka rënë në kanal. Para se te fikte zjarrin ka ndodhur.