JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Puthi stemën e Juventusit, Arturo Vidal reagon pas veprimit të çuditshëm
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 18/01/2021 10:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Arturo Vidal u bë temë e polemikave pas fitores së Interit në "Derby d’Italia" ndaj Juventusit. Kiliani puthi stemën e Juventusit, teksa po përqafonte Kielinin. Ky gjest i tij, zemëroi tej mase tifozët nga qyteti i Milanos. Megjithëse iu bashkua Interit këtë sezon si dëshirë e Antonio Kontes, Vidal “harron” se tanimë mban veshur fanelën zikaltër dheJuventusi nuk është thjesht e shkuara për të.

Për ironi të fatit, ai ndëshkoi ish-skuadrën e tij në minutën e 12-të të sfidës dhe nuk festoi ndaj Juventusit në shenjë respekti. Ky gjest shtoi akoma më tepër zemërimin. Ndërkohë nëpërmjet një postimi në “Instagram”, Vidal u mundua të shuante polemikat, në lidhje me videon e bujshme që bëri xhiron e internetit.

Vidal u shpreh:

Qëllimi im nuk ka qenë kurrë të puth stemën e një ekipi tjetër. Puthja ishte një shfaqje e dashurisë për një vëlla që më dha futbolli (Kielini), me të cilin kam jetuar vite të mrekullueshme dhe e duam njëri-tjetrin. Unë respektoj ekipin tim, tifozët tanë dhe njerëzit që kanë besuar tek unë për të mbrojtur dhe për të rritur historinë e këtij klubi të bukur. Do të jap shpirtin për këtë ! Forca Inter”.