JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut në interpelancë, do të shqyrtohet ligji për barazinë mes burrave dhe grave
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 18/01/2021 10:43

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kuvendi sot duhet ta fillojë seancën e 30-të në rend dite të së cilës janë 50 propozim-ligjet për ndryshim dhe plotësim e ligjeve ekzistuese, si dhe interpelanca për punën e zëvendëskryetarit të Qeverisë të angazhuar për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov. Deputetët mes tjerash do të shqyrtojnë edhe propozim ligjin për mundësi të barabarta mes burrave dhe grave./tetovasot