JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Apel për ndihmë/ Foshnja 5-muajshe me sëmundje në kokë, familja nuk përballon dot shpenzimet e operacionit
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 17/01/2021 18:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ambra, foshnja 5-muajshe që shihni në fotot që ilustrohen në vijim vuan nga një sëmundje të rëndë në kokë. Mjekët thonë se gjendja e saj shëndetësore është e rënduar, pasi është në një stad të avancuar, ndërsa ka ditë që po trajtohet me mjekim të specializuar në Turqi. Deri më tani Ambra ka bërë dy operacione, por fatkeqësisht nuk ka mundur të shërohet dhe i nevojitet një operacion i tretë i cili duhet të kryet sa më shpejt. Prindërit e vogëlushes nga Kuçova, nuk kanë mundësinë ekonomike që të përballojnë ndërhyrjen kirurgjikale dhe i bëjnë apel qytetarëve shqiptarë që të ndihmojnë sadopak që kanë mundësi. Vlen të theksohet se ndërhyrja kushton 10 mijë euro. A kushton jeta e një foshnjeje aq?! Në foton që ilustrohet në vijim ndodhet IBAN-i për këdo që ka dëshirë të kontribuojë për vogëlushen në mënyrë që të shërohet sa më shpejt.

No description available.