JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

E bujshme/ Presidenti i UFC ‘ngroh’ zemrat e fansave: Khabib mund të rikthehet në ring
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 17/01/2021 13:59

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Presidenti i UFc-së Dana White pretendon se Khabib Nurmagomedov nuk ka interes për të luftuar legjendën e UFC Georges St-Pierre, duke hapur kështu mundësinë për një luftë të dytë me Conor McGregor. Kujtojmë se Nurmagomedov u largua nga sportet luftarake pasi mbrojti titullin e tij në peshat e lehta në UFC kundër Justin Gaethje vitin e kaluar. Por siç raportojnë mediat e huaja, mbrëmjen e djeshme Khabib ka zhvilluar një bisedë me shefin e UFC-së, White. Ky i fundit ka bërë me dije se mund të ketë ndonjë ndryshim vendimi nëse ndonjë nga pretendentët e UFC 257 bën diçka spektakolare dhe e bën atë të dëshirojë të kthehet.

Në lidhje me Khabib, White deklaroi:

Ai ka arritur gjithçka që ka dashur të arrijë.

Burimi: exspress.co.uk| Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA