JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Djali i madh flet pas aksidentit me 4 viktima në Rrugën e Kombit: Ishin gjaku dhe mishi im!
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 17/01/2021 12:46

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mediat zviceriane kanë shkruar në lidhje me aksidentin e rëndë që ndodhi prara tri ditësh në Rrrugën e Kombit, ku u shua familja Avdijaj nga Kosova, por me banim në Zvicër. Në aksident u përfshi një mjet tip “Citroen” dhe një kamion i tonazhit të rëndë. Si pasojë e përplasjes fatale kanë humbur jetën 4 personat Blerim Avdiaj, 45 vjeç, Anjeza Avdiaj, 34 vjeçe dhe dy fëmijët Klejdi Koçi, 11 vjeç dhe Medina Avdiaj, 5 vjeçe. 11-vjeçari Klejdi Koçi ishte nipi i Blerim Avdiajt, ndërsa e vetmja e mbijetuar është vajza 3-vjeçare, Violeta. Familja jetonte në Schaffhausen të Zvicrës. Mësohet se familja kishte edhe një djalë tjetër 26-vjeçar të quajtur Mirsad Avdija.

Ky i fundit ka folur për gazetën “Blick” duke u shprehur:

Ndihem si në një film të keq horror! Të gjithë i doja shumë, Klejdi ishte si gjaku dhe mishi im. Babai im donte që të vegjlit, që ende po jetonin në Shqipëri, t’i merrte në Zvicër. Ai ishte aq i lumtur që po i shihte sërish. Ishte shoku im më i mirë. Ende nuk po mund të mendoj qartë.

Nga rezultatet e ekspertizës, mësohet se shkak i aksidentit është bërë një parakalim i gabuar i automjetit tip “Citroen” dhe për pasojë është përplasur me kamionin. Varrimi i të ndjerëve pritet të bëhet ditën e sotme në Prishtinë.

Burimi: Blick | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA