JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Shkencëtarët kinezë e pranojnë: Lakuriqët e natës na kafshuan, i ngulën dhëmbët poshtë dorezave!
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 17/01/2021 7:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shkencëtarët në laboratorin Wuhan pranuan se u kafshuan ndërsa mblidhnin mostra në një shpellë e cila është shtëpia e lakuriqëve të natës që mbartnin koronavirusin. Një studiues tha që dhëmbët e lakuriqit të natës kaluan poshtë dorezave të tij prej gome dhe e shpuan atë 'si një gjilpërë'.

Stafi brenda objektit sekret, treguan gjithashtu se punuan brenda shpellës pa kushte sigurie. Sipas tyre atje gjendeshin "viruse të gjalla" dhe ata ishin pa maska, ​​në shkelje të dukshme të rregullave të rrepta të sigurisë së Organizatës Botërore të Shëndetit. Pamjet u transmetuan edhe nga një ekip i TV kinez në 2017.

Burimi: DailyMail | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA