JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Lukaku shpallet futbollisti më i mirë i vitit 2020 në Belgjikë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/01/2021 14:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Romelu Lukaku është zgjedhur si lojtari i vitit 2020 për kombëtaren e Belgjikës. Në një konkurrencë të ngushtë me Kevin de Bruyne, Lukaku ka dalë fitues në fund për t’u zgjedhur lojtari i vitit që shkoi.

Lukaku ka arritur që të shënojë 5 gola në 5 paraqitjet e tij në vitin 2020 me Belgjikën. Në anën tjetër, mesfushori de Bruyne ka dhuruar 3 asiste dhe ka shënuar 1 gol. Kujtojmë që Eden Hazard ishte emëruar si lojtari më i mirë në 3 vitet e fundit për Belgjikën, por forma e tij e dobët te Real Madridi ka bërë që për 2020-n mos ishte ai pjesë e podiumit.