JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

299 raste pozitive me coronavirus gjatë 24 orëve të fundit
Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 13/01/2021 16:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.825 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 299 raste pozitive dhe nje person i vdekur.