JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Temperaturat e ulëta në Spanjë, futbollistët bëjnë nxehmjen e pazakontë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 13/01/2021 8:26

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Spanja është prekur ditët e fundit nga temperatura mjaft të ulëta dhe një nga qqytetet që po e vuan më shumë është Madridi. Futbollistët po e vuajnë shumë këtë të ftohtë dhe kjo u duk qartazi në ndeshjen Atletico Madrid-Sevilla, ku temperaturat shënuan në -10 gradë. Por për t’i hequr vuajtjen futbollistëve të saj që kanë qëndruar në stol përgjatë ndeshjes me Seviljen ka menduar stafi i Atletico Madrid.

Me një nxehmje tërësisht të pazakontë dhe që nuk e kemi parë më herët, zëvendësuesit e ekipit të Simeones qëndronin në tribunë duke i ngrohur muskujt në bicikletë. Gjithashtu pranë tyre ishte edhe një ngrohëse në mënyrë që lojtarët ta përballonin sa më lehtë acarin. Pamjet kanë bërë xhiron e rrjetit: