Përgënjeshtrohet lajmi se njiheshin më parë, Andi dhe Tea i përgjigjen Shqipes: Të të vijë turp!

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07.12.2020, 19:12

Para pak ditësh ish-konkurrentja e “Përputhen”, Shqipe Hysenaj publikoi në Instagram një foto duke pretenduar se Andi dhe Tea njiheshin shumë kohë para se të ishin pjesë e emisionit. Në lidhje me këto foto që shkaktuan shumë polemika në rrjet reaguan ditën e sotme në emision dhe dy protagonistët Andi dhe Tea të cilët e theksuan disa herë se nuk njiheshin përpara se të bëheshin pjesë e “PërPuthen”.

Andi ka sqaruar se ajo foto është e vitit 2016, ndërsa iu drejtua Shqipes duke i thënë: “Të të vijë turp, fotot e publikuara mund t’i kenë shkatërruar jetën asaj vajze”.

“Nëse kjo qenka e bindur që vajza në fjalë është Tea, pse nuk pranoi të vinte në studio. Kësaj vajze do i thoja t’i vijë turp se ajo është bërë foto në 2016 dhe nuk e dimë nëse vajza është e martuar apo beqare dhe mund të jemi duke i shkatërruar jetën. Ajo po kërkon vëmendje dhe vëmendje do të marrë pa merak. Nuk njiheshim absolutisht. Unë jam i hapur kundrejt çdo gjëje dhe njerëzit mund të kërkojnë çfarë të duan, por nuk dua që njerëzit të merren me çfarë kam kaluar unë para se të futesha këtu se asaj vajzës mund të t’i kenë shkatërruar jetë”, tha Andi.

“Jo nuk e njihja Andin më përpara. Kjo që ka bërë Shqipja është për vepër penale. Dua t’i them që nuk është më konkurrente këtu dhe shpik e hedh baltë për gjëra që diskreditohen në pak minuta”, u shpreh Tea.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit