“Kur do luajmë kalçeto”, takimi Andi-Melisa zbulon interesa të veçanta për dyshen

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04.12.2020, 18:39

Emisioni “Përputhen” nisi ditën e sotme me takimin e Andit dhe Melisës i cili ishte i veçantë dhe zbuloi shumë detaje nga dyshja e cila deri më tani kishte treguar gjëra krejtësisht të tjera në takimet e mëparshme. Dyshja kishte vendosur që në këtë takim të ruanin distancën fizike, por kjo nuk i pengoi ata që të diskutonin me njëri tjetrin për tema interesante që zbuluan shumë nga karakteri i tyre.

Pjesë nga takimi mes Andit dhe Melisës:

Melisa: Po ti Andi ça qëllimi ke në jetë?

Andi: Që të krijojë një familje. Një familje tjetër. Të re që është qëllim i jetës. Je tip familjarë ti ?

Melisa: Shumë. jam e lidhur me familjen. Shiko e di që në një të ardhme në familjen time do të jetë e madhe dhe do u dhuroj atyre atë çka fëmija ka më shumë nevojë.

Andi: Po hobi ke?

Melisa: E kam pak të çuditshëm. Hedhjet. Alpinizëm

Andi: Unë, të rri kot. Futbollin

Melisa: Kur do lozim Kalceto? Luaja gati çdo ditë kur isha e vogël.

Melisa: Di të gatuash ti? Se nuk lidhemi bashkë po nuk dite të gatuash?

Andi: Po më propozon tani?

Melisa: Nëse nuk di të gatuaj, s’bën.

Andi: Për inat… nuk di!

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit