Marrëdhënia juaj në çift është e mërzitshme? Ja disa këshilla efikase që do t’ju kthejnë lumturinë!

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 25.11.2020, 17:38

Marrëdhënia në çift është shumë e rëndësishme. Koha që shpenzohet për personin e zemrës është mjaft e domosdoshme dhe e rëndësishme për një histori të bukur dashurie. Por, ndonjëherë nuk është parësore të kaloni shumë kohë, e rëndësishme është që atë kohë që shpenzoni me partnerin tuaj, ta konsumoni në mënyrë të duhur. Këshillohet që para se të kaloni momente të zjarrta me partnerin, përpara se të flini zbatoni këto rregulla.

Hiqni telefonin nga dora.

Teknologjia, drita që përcjell telefoni dhe ajo çfarë mund të shohësh në telefon, shpesh herë janë pengesë për të kaluar pak kohë të bukur me njeriun e zemrës.

Harrojeni punën, flisni për gjithçka tjetër, përveç punës.

Puna është shumë e domosdoshme, por ndonjëherë bisedat rreth saj humbasin kënaqësinë e një historie dashurie.

Shkoni në shtrat në të njëjtën orë.

Kjo është një veprim i mirë, pasi kështu edhe koha do të jetë më në dispozicionin tuaj.

Kushtojini vëmendje ndjenjave të njëri-tjetrit.

Ndjenjat janë parimore, ndërsa shprehja e tyre e bënë më të gjallë dashurinë për njëri-tjetrin.

Mos u zini, apo të bëni biseda të rënda.

Zënka kanë vendin e tyre, por agravimi i bisedave të rënda mund të bëhet shkak për një marrëdhënie jo të mirë.

Mbajini fëmijët larg dhomës së gjumit.

Fëmijët janë vetë jeta, por në disa momente ato duhet të jenë larg jush pasi gjithkush ka nevojë për pak privatësi dhe për pak ‘shfaqje’ nga dy të dashuruar.

Puthni dhe përkëdheleni partnerin tuaj para se të flini.

Këshillohet që përpara se të flini të vini në praktikë lëvizjet. Puthjet dhe përkëdheljet janë arma kryesore e një atmosfere romantike dhe një dashurie jetëgjatë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit