JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Myrto Uzuni i shënon Juventusit në Champions League dhe feston si Ronaldo
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 24/11/2020 21:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ferencvaros po luan momentalisht në Champions League ndaj Juventusit. Skuadra hungareze kaluar fillimisht në epërsi 0-1 në Torino dhe golin për skuadrën mike e ka shënuar lojtari i Kombëtares Shqiptare, Myrto Uzuni.

25 vjeçari ka shënuar në minutën e 19’-të të ndeshjes dhe interesant është fakti se ka festuar si Ronaldo, të cilin e ka kundërshtar sonte. Aktualisht ndeshja është 1-1.

Ja goli i Uzunit: