JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

E ëma i ‘eliminoi’ babain me sqepar, flet vajza: I erdhi shpirti në majë të hundës, ai e kërcënonte gjithmonë
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 24/11/2020 13:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë ndodhi në Lezhë, ku një gura qëlloi burrin e saj me sqepar në kokë në momentin kur ai po flinte gjumë. Ditën e djeshme foli edhe vetë autorja, Drane Deda dhe tha se bashkëshorti i saj Llesh Deda ia kishte nxirë jetën dhe kishte vuajtur shumë me të, madje ai e kishte detyruar të bënte dhejtë fëmijë. Ndërkohë, në lidhje me ngjarjen kanë folur edhe dy vajzat e shtëpisë dhe thanë se çifti për 19 vitesh nuk flinin më bashkë dhe flinin në dhoma të ndara. Gjithashtu njëra nga vajzat u shpreh se edhe i ati e kërcënonte nënën e tyre me sqepar dhe e mbante poshtë krevatit atë.

Ajo tha:

Nuk ishim në shtëpi. Unë kisha filluar punë me dy turne. E di ca ka ndodhur. Mora një taksi i kam gjetur në vendngjarje ka qenë edhe halla. Kam parë të gjithë skenen. Kur mbërrita unë ishin duke marrë babin dhe me ambulancën ikën në spitalin e Laçit. Ai se kishte humbur ndjenjat po ishte në gjendje të keqe dhe ishte i dehur. Kishte 5 vite që nuk dilte, por pinte raki ne shtepi. Isha në gjendje shoku. Mamit i kishte ardhur shpirti në majë të hundës. Gjithmonë kanë patur grindje. Ka qenë 16 vjeçe kur e kanë fejuar pa dëshirën e saj. Ajo më tregoi se ai e kishte kërcënuar i pari. Babi mbante gjithmonë një sqepar dhe i thonte qe do te 'eliminoj'. Ata nuk flinin bashkë. Kishin afër 20 vite që rrinin në dhoma të ndryshme. Nëna ishte e detyruar të krynte aktin ekstrem.