JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Trondit profesori rus: Putin është bërë operacion, po lufton me kancerin!
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 22/11/2020 1:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një kritik i njohur i Vladimir Putin, ka pretenduar se presidenti rus vuan nga kanceri dhe më herët këtë vit i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale. Valerey Solovei, tha se presidenti është operuar në shkurt të këtij viti. Kujtojmë se pak ditë më parë po i njëjti person foli në për shëndetin e Putinit, duke thënë se presidennti rus vuan nga sëmundja e Parkinsonit. Solovei, ish-zyrtar në Institutin Shtetëror të Moskës për Marrëdhënie Ndërkombëtare, beson se Putini do të të japë dorëheqjen në janar të vitit të ardhshëm për shkak të problemeve shëndetësore. Ai shton se si pasardhëse të tij, Putin do të lërë vajzën e vet, Katerina Tikhonova.

Solovei tha:

Njëri problem është i natyrës psiko-neurologjike, ndërsa tjetri është problem me kancerin. Nëse ndokush është i interesuar në diagnozën e saktë, unë nuk jam mjek dhe nuk kam të drejtë etike për t’i zbuluar këto probleme.

Sidoqoftë, Kremlini ka mohuar se presidenti rus ka ndonjë problem shëndetësor, ndonëse disa ditë më parë ai u pa duke u kollitur gjatë një takimi virtual me zyrtarët rusë.

Burimi: Daily Mail|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania