JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Ndërron jetë ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë, humb betejën ndaj Covid-19
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 21/11/2020 21:54

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Bashkim Kopliku, ish-zëvendës kryeministër dhe ministër i Brendshëm i qeverisë së parë të Partisë Demokratike më 1992 në parlamentin e Shqipërisë, ndërroi jetë nga Covid-19. Kopliku në profesion inxhinier elektronik, humbi betejen nga COVID-19, pasi gjendja e tij u rëndua ditët e fundit.

Bashkim Kopliku | Hashtag.al