JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Moti i keq në Itali, ndeshja e Serisë A mund të anulohet
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 21/11/2020 13:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ndeshja sotme në Serinë A mes Krotones dhe Lacios e parashikuar të luhet në orën 15:00, mund të anulohet. Kjo për shkak të kushteve të rënduara atmosferike në Itali. Megjithatë, një vendim përfundimtar mund të merret në mbledhjen e Mbrojtjes Civile, e cila nga ana e saj flet për një alarm të kuq.

Tashmë, mbetet për t’u parë precipitimi i situatës së motit dhe nëse do ia dalë të bllokojë sfidën. Kujtojmë, se për këtë ndeshje, Lacio nuk e ka grumbulluar Tomas Strakoshën, i cili vetëm së fundmi rezultoi negativ ndaj COVID duke e mposhtur virusin e rrezikshëm.