JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Arian Çani: Isha te Sanatoriumi, skandal! Mjeku thoshte ‘stop mos sillni më’
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 21/11/2020 9:00

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shqipëria ndodhet në një situatë të vështirë përsa i përket pandemisë së koronavirusit dhe gjendja e spitaleve duket se nuk është fort e mirë. Lidhur me këtë ka folur edhe gazetari i njohur, Arian Çani. Mbrëmjen e djeshme në ‘Zonë e lirë’, ai është shprehur se ka qenë te Sanatoriumi dhe atje ka parë një skandal të vërtetë. Çani tregon se në spital refuzoheshin ambulancat dhe mjeku kërkonte që most ë sillnin më pacientë.

Çani tha:

Dje isha tek Senatoriumi, nuk dola nga makina. Më thanë nuk ka vende dhe një pjesë e madhe e të sëmurëve ishin futur tek urgjenca dhe të tjerët prisnin në ambulanca. Kishte ambulanca të tjera që refuzoheshin, dje ka qenë skandal. Mjeku kishte thënë ‘stop, mos më sillni më pacientë se nuk kam ku i fus’. Nuk ka nevojë për dëshmitarë, isha vet. Rama ka vendosur dhe tha s’ka më karantinë, apo do ta mbylli? Se thonë që në 15 dhjetor do mbyllemi prapë.