JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Kushëriri i shënjestrës së atentatit në Bulqizë: “I ka vënë armën në gjoks djalit tim”
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 20/11/2020 17:29

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shaqir Tollja është kushëriri i Erlind Tolljas, i cili u shënjestrua pasditen e sotme në lagjen e re të Bulqizës.

Kushëriri i Erldind Tolljas ka thënë për faxweb se:

“Ky i makinës është kushëriri im. Më 18 Gusht më ka rrahur djalin e vogël, i ka vënë armën në gjoks. I kam bërë denoncim në polici. Nuk kanë marrë masa fare.”

Vlen të theksohet se policia ka identifikuar autorin Besmir Zeneli, që qëlloi me breshëri kallashnikovi Erlindin dhe e goditi atë me mjetin e tipit “Land Rover”, por ky i fundit është shpallur në kërkim.