JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Detaje të reja për 3 minatorët që u bllokuan në minierë/ Njëri prej tyre ndërron jetë
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 28/10/2020 23:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kryetari i bashkisë Dibër, Dionis Imeraj u shpreh se në minierën e Balgjajt ka një shembje masive. Disa orë më parë, u dha alarmi për zhdukjen e tre punëtorëve që dyshohej së ishin bllokuar në minierë. Tashmë, sipas detajeve të reja njëri prej tyre mësohet se ka ndërruar jetë. Të afërm, familjarë e miq të tre punëtorëve janë mbledhur në dhomën ku bëhet ndërrimi, dhe me sendet personale të minatorëve në duar, presin ndonjë lajm për dy të tjerët. Grupet e avari shpëtimi vijojnë kërkimet, ende nuk ka gjurmë për dy të tjerët.

Vijon...